Gościmy grupy dzieci z Gminy Limanowa

Kostrza-Sadek

11.12.2018

Gościliśmy w „Krainie pod Zielonym Wielorybem” grupę dzieci ze szkoły
w Pasierbcu w ramach projektu „Pod Zielonym Wielorybem”. Uczestniczyli oni pod okiem instruktorów w warsztatach mydlarskich, gdzie zapoznali się z techniką powstawania mydła glicerynowego. Podczas zajęć samodzielnie wykonywali mydełka według własnego pomysłu, które mogli zabrać na pamiątkę. Następnie uczestniczyli w warsztatach  kulinarnych, prowadzący zajęcia  wykorzystywali tradycyjny piec kaflowy do pieczenia chleba i gotowania potraw. W harmonogramie zajęć było gotowanie tradycyjnej kaszy razowej z mlekiem, wyrabianie i pieczenie placków na sodzie oraz kołaczy z serem i podpłomyków. Uczestnicy warsztatów pod okiem instruktorów samodzielnie przygotowywali tradycyjne potrawy, które potem wspólnie razem degustowali. Po sytym posiłku dzieci udały się na grę terenową „Zdobywcy Mocy Zielonego Wieloryba” po górze Kostrzy. Wykonanie wszystkich zadań
i przejście po całej trasie zostało zwieńczone znalezieniem skarbu. Gra okazała się fascynującą przygodą, którą przeżyły dzieci na świeżym powietrzu.

 

Projektu  „Tradycje z Krainy pod Zielonym Wielorybem”  finansowany jest z programu grantowego Małopolskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Sądecki, przy wsparciu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2004-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. 

 

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas oraz zachęcamy do oglądania zdjęć
w poniższej galerii: